KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE


DZIEŃ 9 Piątek 21-02-2013
CO SPRAWIA, ŻE BÓG SIĘ UŚMIECHA?

Niech bóg patrzy na ciebie z uśmiechem.Sprawianie Bogu przyjemności jest naszym najwyższym celem życia, naszym zadaniem jest dowiadywać się, jak to zrobić. Na szczęście Biblia daje nam wyrażny przykład życia sprawiającego Bogu przyjemność. Jest to przykład człowieka o imieniu Noe.
W czasach Noego cały świat wszedł w stan moralnego rozkładu. Każdy żył dla własnych uciech i nie myślał o Bogu. Nie mógł On znależć nikogo, kto byłby zainteresowany sprawianiem Mu przyjemności, więc smucił się tym i żałował, że stworzył człowieka. Bóg nabrał takiej odrazy do rodzaju ludzkiego, że rozważał możliwość pozbycia się go. Jednak znalazł się pewien człowiek, który powodował, iż Boże oblicze rozjaśniało się uśmiechem."Noe był miły Bogu"
Bóg powiedział "Ten człowiek sprawia mi przyjemność. Powoduje, że się uśmiecham. Zacznę wszystko jeszcze raz ze względu na niego i jego rodzinę" Patrząc na jego życie, możemy nauczyć się pięciu sposobów uwielbiania, które sprawiają Bogu radość.

BÓG UŚMIECHA SIĘ, GDY KOCHAMY GO PONAD WSZYSTKO.

Noe przez całe swoje życie wypełniał wolę Boga i cieszył się bliską relacją z Bogiem.
Tym, czego Bóg najbardziej od ciebie oczekuje jest więż, która by cię z Nim łączyła.To najbardziej zdumiewająca prawda we wszech świecie- nasz Stwórca chce wchodzić z nami w relacje. On stworzył nas, by nas kochać i pragnie, Byś Mu tę miłość odwzajemnili. On mówi: Nie chcę waszych ofiar, lecz waszej miłości, nie chcę waszej dziesięciny, lecz tego, byście mnie poznawali"
Czy wyczuwasz w tym pasję, z jaką Bóg się do ciebie odnosi? Bóg głęboko cię kocha i pragnie, byś odpowiedział Mu tym samym. Chce, byś Go poznawał i spędzał z nim czas. Dlatego właśnie uczenie się, jak kochać Boga i jak być kochanym przez Niego, powinno być jednym z najważniejszych życiowych zamierzeń.

BÓG UŚMIECHA SIĘ, GDY MU CAŁKOWICIE UFAMY.

Drugim, powodem dla którego Noe był miły Bogu, jest fakt, że Mu ufał, nawet gdy z pozoru nie miało to sensu. " Przez wiarę Noe zbudował arkę na środku pustyni. Został ostrzeżony przed czymś, czego wtedy nie mógł widzieć i działał zgodnie z tym, co mu powiedziano"
Wyobraż sobie następującą sytuację. Pewnego dnia Bóg zwraca sie do Noego; : Jestem zawiedziony ludzmi. W całym świecie nikt poza tobą o mnie nie myśli. Jednak kiedy patrzę na ciebie, to się uśmiecham, bo podoba mi się twoje życie. Zamierzam zesłać na ziemię potop, ale ciebie i twoją rodzinę zachowam.. Chcę żebyś zbudował wielki statek, który uratuje wasze oraz zwierząt"
Zaistniały trzy problemy, które mogły wzbudzić u Noego poczucie zwątpienia. Po pierwsze, nigdy nie widział deszczu, ponieważ przed potopem Bóg nawadniał ziemię ze żródeł pochodzących z gleby. Po drugie, Noe żył setki kilometrów od najbliższego oceanu. Nawet jeśli opanowałby sztukę budowania statku, to jak przetransportowałby go do większych rozlewisk wodnych? Po trzecie, problematyczne było umieszczenie na arce wszystkich gatunków zwierząt i opieka nad nimi. Ale Noe nie narzekał ani nie czynił wymówek. Całkowicie ufał Bogu, a Bogu sprawiało to radość.
Całkowite zaufanie Bogu oznacza wiarę, że On wie, co jest najlepsze dla naszego życia. Oczekujesz, że On spełni swoje obietnice, pomoże ci w rozwiązywaniu problemów i kiedy zajdzie konieczność, dokona rzeczy uchodzących za niemożliwe.
W jakich dziedzinach powinieneś Bogu zaufać? Zaufanie jest kolejnym aktem uwielbienia.Tak jak rodzicom jest miło, gdy dzieci ufają ich miłości i mądrości, tak Bóg cieszy się z naszej wiary.

BÓG UŚMIECHA SIĘ, GDY JESTEŚMY MU CAŁKOWICIE POSŁUSZNI.

Uratowanie wszystkich gatunków zwierząt przed potopem wymagało poświęcenia i dużej uwagi. Wszystko miało być zrobione dokładnie tak, jak zarządził Bóg. On nie powiedział "zbuduj jakąś łódz podobną do tych, które znasz", lecz wdał bardzo szczegółowe instrukcje dotyczące rozmiarów arki, jej kształtu i materiałów, jakich należało użyć oraz ilości różnych zwierząt, które miały być wprowadzone na pokład.Noe uczynił wszystko dokładnie tak, jak Bóg mu nakazał. 
Jeśli Bóg poprosiłby cię o zbudowanie olbrzymiego statku, to czy nie sądzisz, że miałbyś w związku z tym kilka pytań czy nawet zastrzeżeń? Bóg nie jest ci winny wyjaśnień i nie musi uzasadniać wszystkiego, o co cię prosi . Ze zrozumieniem możesz poczekać, ale nie z posłuszeństwem. Bezzwłoczne poddanie się Bożej woli nauczy cię więcej o Bogu niż całe życie poświęcone dyskusjom na temat Biblii. W rzeczywistości ie zrozumiesz pewnych nakazów, jeśli się do nich najpierw nie zastosujesz. 
Posłuszeństwo jest kluczem do zrozumienia.
Całkowitemu posłuszeństwu, pochodzącemu z serca towarzyszy entuzjazm i radość. Taka była postawa Dawida ; "Panie mów mi tylko,co mam czynić, a ja to uczynię. Jak długo będę żył, tak długo będę ci posłuszny" Dlaczego posłuszeństwo jest tak miłe Bogu? Dlatego, że ono dowodzi, iż naprawdę Go kochamy.Jezus powiedział; " Jeśli mnie miłujecie, będziecie przestrzegać moich przykazań"

BÓG UŚMIECHA SIĘ, GDY NIEUSTANNIE GO CHWALIMY I DZIĘKUJEMY 

Niewiele rzeczy sprawia radość większą niż otrzymanie od kogoś szczerej pochwały lub wyrazów uznania. Bogu również się to podoba. On uśmiecha się , gdy wyrażamy Mu swe uwielbienie i wdzięczność. Z powodu ofiary Jezusa, my nie musimy już jak Noe składać ofiar ze zwierząt. Zamiast tego Biblia zachęca nas do składania Bogu ofiary uwielbienia oraz ofiary dziękczynienia.Gdy składamy Bogu uwielbienie i dziękczynienie, dzieją się niesamowite rzeczy. Sprawiając Bogu przyjemność, sami zyskujemy radość!

BÓG UŚMIECHA SIĘ, GDY UŻYWAMY SWOICH UMIEJĘTNOŚCI.

Być może wydaje nam się, że Bóg cieszy sie nami tylko wtedy, gdy zajmujemy się jakimiś "duchowymi" rzeczami, takimi jak czytanie Pisma Świętego, uczęszczanie do kościoła, modlenie się czy dzielenie się swoją wiarą z innymi. Może też myślimy, że Bóg nie interesuje się innymi sferami naszego życia . Tak naprawdę, Boga cieszy przyglądanie się każdemu szczegółowi naszego życia, zarówno pracy, rozrywkom, odpoczynkowi, jak i nawet jedzeniu. On nie przeoczy żadnego naszego ruchu. On rozkoszuje sie każdym szczegółem twojego życia. 
Każde ludzkie działanie, poza grzesznymi czynami, może służyć sprawianie Bogu przyjemności, o ile wynika ono z postawy nastawionej na uwielbienie. Dla Bożej chwały można nawet zmywać naczynia, naprawiać maszynę, uprawiać rośliny czy wychowywać dzieci.
Podobnie jak dumny rodzic, Bóg szczególnie cieszy się, widząc jak używasz danych ci przez Niego talentów i umiejętności. On specjalnie obdarował każdego w odmienny sposób, byśmy na różne sposoby przynosili Mu radość. Nie można przynieść Bogu chwały czy sprawić Mu przyjemności, ukrywając swoje umiejętności lub próbując być kiś, kim się nie jest. Dajesz Mu radość tylko wtedy, gdy jesteś sobą. Zawsze gdy negujesz jakąś cząstkę siebie, odrzucasz tym samym Bożą mądrość oraz suwerenność, które były podstawą do stworzenia cię przez Boga. On mówi" Nie masz żadnego prawa, by spierać się ze Stwórcą. Jesteś tylko naczyniem wykonanym przez garncarza. Dzbanek nie pyta garncarza; Dlaczego mnie takim uczyniłeś"
Bóg odczuwa radość, patrząc, jak cieszysz się Jego stworzeniem. Dał ci oczy , byś podziwiał piękno, uszy byś cieszył się dzwiękami, nos i kubki smakowe, byś rozkoszował się zapachami i smakami oraz system nerwowy, dzięki któremu odbierasz doznania dotykowe. Każdy akt radości staje się aktem uwielbienia, gdy dziękujesz Bogu za tę możliwość cieszenia się. Bóg cieszy się nawet patrząc jak śpisz!Małe dzieci nie muszą nic robić, aby się nimi cieszyć. Rodzice nie wymagają od dzieci, by były doskonałe czy nawet dojrzałe, aby mogli się nimi cieszyć. Oni cieszą się swymi dziećmi na każdym etapie ich rozwoju. Tak samo Bóg nie czeka, aż osiągniemy dojrzałość, by nas polubić. On kocha nas i cieszy się nami na każdym etapie naszego duchowego wzrostu. 
W dwudziestym pierwszym wieku Bóg nadal poszukuje ludzi takich jak Noe - chcących żyć tak, by sprawiać Mu radość. Czy podobanie się Bogu uczynisz głównym zamierzeniem twojego życia ? Nie ma nic, czego Bóg nie byłby w stanie uczynić dla człowieka, który się temu bez reszty poświęcił.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

PYTANIE DO ROZWAŻANIA

Ponieważ Bóg wie, co jest dla mnie najlepsze, to w jakich dziedzinach mojego życia powinienem Mu zaufać najbardziej?
Kreator www - przetestuj za darmo