KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE


DZIEŃ 39 - 40
ŻYCIE ZE ŚWIADOMOŚCIĄ CELU

W ludzkim sercu jest wiele planów, ale to Boże cele ostatecznie biorą górę. Większość ludzi boryka się w życiu z trzema ważnymi kwestiami. Pierwsza z nich to poczucie tożsamości: "Kim jestem". Druga to potrzeba znaczenia: "Czy ja coś znaczę". Trzecia to potrzeba wywierania wpływu: Jakie jest moje miejsce w życiu?. Zbliżając się do końca naszej czterdziestodniowej podróży, kiedy już znasz Boży cel względem twojej osoby i zaczynasz go realizować, może to oznaczać, ze pewne rzeczy będziesz musiał porzucić. Ze swoim życiem możesz zrobić wiele dobrych rzeczy. Niestety, bardzo łatwo się rozkojarzyć, zapomnieć o tym, co najważniejsze i niemal niezauważalnie odejść od tego, co ma rzeczywiście znaczenie. Co będzie w centrum mojego życia? Dla kogo zamierzasz żyć? Możesz skupić się na karierze, rodzinie, sporcie lub jakieś hobby, na pieniądzach, dostarczaniu sobie przyjemności i wielu innych działaniach. Te wszystkie rzeczy same w sobie nie są złe, ale nie powinny stać się głównym punktem twojego życia. Żadna z tych spraw nie jest w stanie być dla ciebie podporą, gdy twoje życie zaczyna się walić. Skąd możesz wiedzieć, że Bóg znajduje się w centrum twojego życia? Jeśli Go wielbisz, to znaczy, że On tam już jest. Gdy Go tam nie ma, zaczynasz odczuwać niepokój. Niepokój jest światłem ostrzegawczym, informującym, że Bóg został zepchnięty na margines życia. Gdy przywrócisz Mu jego należne Mu miejsce, wtedy znów wypełni cię pokój. 

Co będzie charakteryzowało moje życie? To ma związek z kwestią uczniostwa. Jakim będziesz człowiekiem? Boga bardziej interesuje, kim jesteś niż to, co robisz. Zrób listę cech charakteru, nad którymi zamierzasz pracować i które chcesz rozwijać w swoim życiu. Możesz zacząć na przykład od owoców Ducha Świętego lub błogosławieństw z Kazania na Górze. Nie zniechęcaj się i nie poddawaj się, jeśli upadniesz. By wykształcić w sobie charakter Jezusa, potrzeba na to całego życia.

Jaki wkład wniosę swoim życiem. To ma związek ze służbą. Jaka będzie twoja służba w kościele, czyli ciele Chrystusa? Znając swoją kombinację duchowych darów, serce, zdolności, osobowość i osobiste doświadczenia, zastanów się jaką rolę możesz odegrać w Bożej rodzinie. Na co możesz mieć wpływ? Jesteś tak stworzony, by służyć innym, ale nawet Jezus będąc na ziemi, nie zaspokoił potrzeb wszystkich ludzi. Musisz wybierać, komu w oparciu o twoje unikalne predyspozycje możesz pomóc najlepiej.

Jakie będzie przesłanie mojego życia? To ma związek z misją wśród niewierzących. W zestawienie życiowych celów musi być miejsce na misję, czyli zobowiązanie, że będziesz dzielił się swoim świadectwem i Dobrą Nowiną z niewierzącymi. Gdy będziesz wzrastał w Chrystusie, Bóg może ci wskazać szczególną docelową grupę ludzi, do których masz dotrzeć. Jeśli jesteś rodzicem, to częścią twojej misji jest doprowadzenie dzieci do poznania Chrystusa. 

W jakim środowisku będę żył? To ma związek ze wspólnotą. Jak zademonstrujesz swe poświęcenie wobec innych wierzących i twoje relacje z bogiem.? Gdzie będziesz wprowadzał wżycie przykazania dotyczące wzajemnych powinności chrześcijan? Czy we wspólnocie dołączysz jako aktywny członek? Im bardziej dojrzewasz, tym bardziej kochasz Ciało Chrystusa i chcesz mu się poświęcić. Chrystus umiłował Kościół i oddał za niego Zycie. W swoim wykazie powinieneś też umieścić wyraz swojej miłości do Bożego kościoła. Bóg poszukuje ludzi, których mógłby posłać. "Oczy Pana rozglądają się po całej ziemi, aby wzmacniać tych, którzy szczerym sercem są przy Nim". Czy będziesz osobą, którą Bóg będzie mógł się posłużyć dla swoich celów.? Czy będziesz służył Bożym celom w czasie, który jest ci dany tu na ziemi i wśród twojego pokolenia? Pewnego dnia historia ziemi i ludzkości dobiegnie końca, ale wieczność będzie trwać zawsze. Przyszłość jest tak jasna, jak Boże obietnice. Gdy realizowanie twoich celów będzie szczególnie trudne, nie ulegaj zniechęceniu. Pamiętaj o nagrodzie, która nie przeminie. Nasze kłopoty i utrapienia są nieznaczne i nie będą trwać długo. Kiedyś przyniosą nam wieczną chwałę, która nam wszystko wynagrodzi. 


KONIEC :-)
Kreator www - przetestuj za darmo