KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
ZAPRASZAMY w niedziele 14 stycznia 2024 do Kościoła MBNP w Sochaczewie. O godz. 18.00 odbędzie się Msza z modlitwą o uzdrowienie - ZAPRASZAMY
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE


DZIEŃ 2

NIE JESTEŚ DZIEŁEM PRZYPADKU.

Nie jesteś dziełem przypadku. Twoje pojawienie się na ziemi nie było pomyłką ani niepomyślanym trafem, a twoje życie nie jest wybrykiem natury. Być może dla swoich rodziców byłeś nieplanowanym dzieckiem, ale nie dla Boga. On nie był zaskoczony twoim przyjściem na świat. Tak naprawdę, On tego oczekiwał. 
Zanim poczęli cię rodzice, zostałeś poczęty w Bożym umyśle. On jako pierwszy pomyślał o tobie. Żyjesz ponieważ Bóg chciał cię stworzyć. Bóg zaprojektował każdą najmniejszą część twojego ciała. On świadomie wybrał dla ciebie rasę, kolor skóry, włosów i wszystkie inne cechy. Bóg zaprojektował cię w taki sposób, byś kimś niepowtarzalnym i szczególnym. Określił, jakie będziesz posiadał talenty i czym będzie się wyróżniała twoja osobowość. Ponieważ Bóg stworzył cię w określonym celu, sam zdecydował również, kiedy się urodzisz, zaplanował też, gdzie się urodzisz i w którym miejscu będziesz żył, by realizować Jego cele. Co najbardziej zadziwiające, Bóg zdecydował też, jak się urodzisz. Bez względu na okoliczności, w jakich przyszedłeś na świat i na to, kim byli twoi rodzice, Bóg miał ważny powód by cię stworzyć. Nie ma znaczenia, czy twoi rodzice byli dobrzy, żli czy obojętni. Bóg widział, że właśnie ta para ludzi posiada optymalny garnitur genetyczny, zdolny wydać na świat człowieka dokładnie takiego, jaki był w jego zamyśle. Dysponowali takim DNA, którego Bóg potrzebował, by cię stworzyć. Są rodzice żyjący w nieprawych związkach, ale nie ma nieprawych dzieci. Wiele dzieci nie było planowanych przez rodziców, ale to nie znaczy, że nie planował ich Bóg. W swoich zamierzeniach Bóg uwzględnia ludzką pomyłkę, a nawet grzech. Bóg nigdy niczego nie robi niechcący i nigdy nie popełnia błędów. Jeśli coś stwarza, to ma w tym swój cel. Zaplanował każde zwierzę i roślinę, każdego z ludzi zaprojektował z myślą o określonym celu. Bożym motywem tworzenia była Jego miłość do ciebie. Bóg myślał o tobie jeszcze przed założeniem świata. W rzeczywistości właśnie po to go stworzył. Jesteśmy Jego obiektem miłości, żrenicą Jego oka i najwartościowszym z Jego stworzeń. Bóg nie jest niedbały - On zaplanował wszystko z największą precyzją. Dlaczego Bóg to wszystko uczynił? Z jakiego powodu wziął na siebie wszystkie trudy stworzenia dla nas świata? Dlatego, że jest Bogiem miłości. Tego rodzaju miłość trudno ogarnąć umysłem, ale można jej całkowicie zaufać. Zostałeś stworzony jako szczególny obiekt bożej miłości. Bóg uczynił cię tak, by móc cię kochać. To jest prawda, na której śmiało możesz budować swoje życie. 
"Bóg jest miłością". To nie oznacza, że Bóg tę miłość tylko ma czy odczuwa, ale że On jest Miłością. Gdyby Bóg nie istniał, bylibyśmy dziełem przypadku, rezultatem jakiegoś kosmicznego, losowego zdarzenia we wszechświecie. Jednak BÓG istnieje i to On stworzył cię dla konkretnego celu, a twoje życie ma głęboki sens. Ten sens i cel możemy odkryć tylko wtedy, gdy uczynimy Boga punktem odniesienia naszego życia.
pytanie Wiedząc, że Bóg stworzył mnie w unikalny sposób, jakie sfery mojej osobowości, pochodzenia i wyglądu fizycznego trudno mi zaakceptować?
Kreator www - przetestuj za darmo