KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE


DZIEŃ 4
STWORZENI BY ŻYĆ WIECZNIE

  Z pewnością Bóg mógł stworzyć taką istotę jak człowiek tylko na jeden dzień! Stało sie jednak inaczej. Stworzył go jako istotę nieśmiertelną.

Życie na ziemi to nie wszystko.

  Życie na ziemi jest jak pokaz kolekcji ubrań przed wprowadzeniem ich do produkcji. Nieporównywanie więcej czasu spędzisz po tej drugiej stronie śmierci - w wieczności - niż na tym świecie. Życie ziemskie to kurs przygotowawczy do życia w wieczności. Życie na ziemi to przygotowanie do następnego życia. 
   Na ziemi spędzisz może ze sto lat, ale w wieczności pozostaniesz na zawsze. Czas jaki masz przeżyć na ziemi w kontekście wieczności wygląda jak krótkie, wtrącone zdanie, które stało sie częścią wielotomowego dzieła. Zostałeś stworzony do wieczności. Bóg zaprojektował cię według swojego wzoru, byś żył wiecznie. Chociaż wiemy, iż każdy z nas umrze, śmierć wydaje się nam czymś nienaturalnym i niesprawiedliwym. 
Pewnego dnia twoje serce przestanie bić. Umrze twoje ciało, skończy sie czas twojego życia na ziemi, ale nie będzie to twój koniec. Podczas gdy życie na ziemi oferuje wiele możliwości wyboru, wieczność przewiduje tylko dwie - niebo lub piekło. Twój stosunek do Boga tu na ziemi determinuje twoje relacje z Nim w wieczności. Jeśli nauczysz się kochać Bożego Syna - Jezusa i ufać Mu, to zostaniesz zaproszony, by żyć z Nim przez całą wieczność. Z drugiej strony, jeśli odrzucisz Jego miłość, przebaczenie i zbawienie, to twoja wieczność będzie upływała z dala od Boga (i to już się nie zmieni) na zawsze.

  Gdy w pełni zrozumiesz, że życie to coś więcej niż "tu i teraz" i uświadomisz sobie, że jest ono przygotowaniem do wieczności, zaczniesz żyć zupełnie inaczej. Rozpoczniesz ŻYĆ w świetle wieczności, a to wpłynie na twoje relacje z innymi, na wykonywanie zadania i na okoliczności. Nagle okaże się, że wiele zajęć,starań czy nawet problemów, które wydawały się ogromnie ważnymi, to rzeczy trywialne, drobne i nie warte uwagi. Im bliżej Boga żyjesz, tym bardziej wszystko inne zaczyna ci się wydawać małe. Żyjąc w świetle wieczności, zmieniasz hierarchię wartości. Mądrzej dysponujesz swoimi pieniędzmi i czasem. Bardziej cenisz relacje i kształtowanie charakteru niż popularność, stan posiadania, osiągnięcia czy nawet przyjemności. Na nowo określasz swoje priorytety. Najbardziej szkodliwym aspektem współczesnego stylu życia jest myślenie krótkowzroczne. By zrobić z życia jak najlepszy użytek, w twoim umyśle stale powinna być obecna wizja wieczności.

 Jak to będzie, kiedy znajdziemy się w wieczności z Bogiem?

  Szczerze mówiąc, nasze umysły nie są w stanie pojąć cudownej wspaniałości Nieba. Z pewnością nie grozi nam leżenie na obłoku z aureolą wokół głowy i granie na harfie!
Większość ludzi zastanawia się nad wiecznością wyłącznie na pogrzebach i z reguły jest to myślenie płytkie, nacechowane sentymentalizmem, oparte na niewiedzy. Może uważamy, że myślenie o śmierci jest niezdrowe, ale tak naprawdę niezdrowym jest żyć bez dopuszczenia do siebie myśli o jej realności i bez rozważania tego, co nieuniknione. O wieczności należy myśleć WIĘCEJ, a nie mniej. 

  Tak jak dziewięć miesięcy spędzonych w łonie matki nie było twoim końcem, lecz przygotowaniem do życia, tak i to życie jest zaprawą przed tym, które ma nastąpić. Jeśli łączy cię więż z Bogiem przez Jezusa, to nie musisz obawiać się śmierci. Ona jest otwarciem drzwi do wieczności. To będzie twoja ostatnia godzina na ziemi, ale nie twój koniec. 
W porównaniu z wiecznością nasz czas na ziemi jest dosłownie jak mgnienie oka, jednak jego konsekwencje będą trwać wiecznie. Uczynki tego życia określą twoje przeznaczenie w życiu przyszłym. Powinniśmy sobie uświadomić, że "każdy moment przeżyty w tym ziemskim ciele, to czas przeżyty z dala od naszego wiecznego domu, gdzie mieszka Jezus "Przeżywaj każdy dzień tak, jakby miał być twoim ostatnim". 

 ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie do rozważania

  Jeśli zostałem stworzony na całą wieczność, to co powinienem przestać dzisiaj czynić, a co powinienem zacząć czynić?
Kreator www - przetestuj za darmo