KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

PORADNIA MAŁŻEŃSKA   Spotkania w poradni małżeńskiej odbywają się we wtorki i piątki od godz. 19.00 na terenie kościoła M.B.N.P w Sochaczewie-Boryszewie, po uprzednim ustaleniu telefonicznym: tel. 512 210 069. W poradni towarzyszymy małżeństwom w ich trudach, pomagamy w nauce dialogu małżeńskiego w rozwiązywaniu konfliktów, a wszystko jest zanurzone w modlitwie do Boga, który jest Miłością.
    Staramy się umawiać każdego dnia tylko z jedną parą aby poświęcić jak najwięcej czasu tylko dla nich, aby nie było pośpiechu, każde małżeństwo lub jedno z małżonków mają poczuć się, że ten czas i to miejsce jest przygotowane tylko dla nich, że są w tej chwili najważniejsi.Zapraszamy również małżeństwa, które mają problemy nie tylko z sobą ale też te, które nie radzą sobie z dziećmi.


ZAPRASZAMY!


Modlitwa małżeństwa

Kochany Ojcze!

Stwórczym aktem powołałeś do istnienia małżeństwo. Chciałeś bowiem zapewnić nam najlepszy sposób wypełniania przykazania miłości. Po okresie ludzkiej niemocy i egoizmu, posłałeś na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, aby przywrócił nam dar miłości. Odtąd małżonkowie mają moc do realizowania miłości małżeńskiej. Proszę Ciebie, Dobry Ojcze i Stwórco, obdarz nasze małżeństwo miłością.

Panie Jezu, który jesteś wcieleniem Boskiej miłości i prawdy, uchroń nasze małżeństwo przed utratą pierwotnej miłości. Maryjo i Józefie, Święci Małżonkowie, wstawiajcie się za ślubującymi sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską.

Proszę Ciebie, Jezu Chryste, aby nasze małżeństwo obdarowane było cudem przemiany. Przemieniaj nasze urazy w przebaczenie, oziębłość w żar miłości ofiarnej, szorstkość w delikatność, słowa przykre w pełne czułości, oddalenie w bliskość, smutek w radość, obojętność w pragnienie bycia razem. Oby w naszym małżeństwie objawiła się Twoja Boska miłość i Twoja chwała. Tobie i Twojej Matce zawierzamy nasze szczęście małżeńskie i rodzinne. 
Amen

Słowa Boga do każdego mężczyzny, który chce znać wolę Ojca w niebie. Przesłanie dla syna, brata, ojca i męża. Jest ono parafrazą słów z Pisma Świętego ułożoną w formie listu.Projekt realizowany przez twórców strony internetowej www.listodboga.pl przy współpracy Pustyni Serc.

Jak zachęcić mężczyznę do małżeństwa - ks. Mirosław Maliński (Malina)

O matce, która patrząc na męża mówi: „Boże, co ja bym bez ciebie zrobiła” ;-)


O seksie, płci i komunikacji w małżeństwie - dr inż. Jacek Pulikowski


Mężczyzna-ojciec powinien być jak kapitan na statku, który zapewnia bezpieczeństwo i to, że statek osiągnie określony cel. Ma zarówno opiekować się załogą, jak i pasażerami...

Istota miłości małżeńskiej


Malzenstwo jest najwazniejsze cz I.

Malzenstwo jest najwazniejsze cz II.


7 sakrament - Zdrada małżeńska i rozstanie gościem programu był: dr hab. Mieczysław Guzewicz

Przyczyny kryzysu w małżeństwie


Ks. Piotr w ostatniej części rekolekcji podejmuje się dotknięcia najtrudniejszej rzeczy w chrześcijaństwie, a mianowicie - miłości bliźniego. Na przykładzie Sakramentu Małżeństwa, kaznodzieja uświadamia nam jak wielkie i piękne wyzwanie postawił przed nami Bóg.

7 sakrament: Relacja małżonkowie - teściowie

7 sakrament - Maminsynek i córunia mamusi


7 sakrament - Ingerencja w małżeństwo


Uwaga: Małżeńska korozja!

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że współczesne małżeństwa żyją pod dużą presją. Agresywny tryb życia wymusza równoległe zaangażowanie w wiele spraw, więc mąż i żona spędzają ze sobą mało czasu. Poświęcają się pracy, dzieciom; dni mijają, a małżonkowie widują się tylko w przelocie. Po kilku latach dochodzą do wniosku, że niewiele już ich łączy. Czy można było temu zapobiec?
Współczesna kultura uczy nas koncentrowania się na sobie.... czytaj dalej...

Świadectwo
Czym dla mnie jest małżeństwo?
   Bóg pokazał mi jak wielkim darem jest sakrament małżeństwa. Otworzył mi oczy na takie proste rzeczy, można powiedzieć, oczywiste. Zobaczyłam mojego męża w zupełnie innym świetle. Zobaczyłam w nim Chrystusa, ogarnęła mnie wielka miłość, miłość dojrzała. Poczułam niesamowitą jedność z moim mężem, a zarazem wielką odpowiedzialność za Niego. czytaj dalej...

Jacek Pulikowski "Czy szczęście bez czystości jest możliwe"


Na wesoło ;-)

Franciszek Kucharczak - Ojcostwo czy dziadostwo?


Konferencja Jacka Pulikowskiego "Dialog w małżeństwie i nie tylko" cz.1

Konferencja Jacka Pulikowskiego "Dialog w małżeństwie i nie tylko" cz.7

Konferencja Jacka Pulikowskiego "Dialog w małżeństwie i nie tylko" cz.8


ks. Piotr Pawlukiewicz - tato, rób cuda !

ks. Piotr Pawlukiewicz - rola ojca

Jacek Pulikowski o relacjach małżeńskich cz. I

Jacek Pulikowski o relacjach małżeńskich cz. II

Dr Jacek Pulikowski - Przygotowanie do życia w małżeństwie i rodzinie

Kreator www - przetestuj za darmo