KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

DOKUMENT


Tak powstała Biblia cz.2 - Nowy Testament

Teresa z Avila - Twierdza Wewnętrzna

MIŁOSIERDZIE nadzieją dla świata - Cz.I

RYBACY LUDZI (1/2) Film przedstawia czym naprawde jest kałpaństwo...

RYBACY LUDZI (2/2) Film przedstawia czym naprawde jest kałpaństwo...


    W USA powstał niezwykły film dokumentalny, rejestrujący przeprowadzane na ulicy rozmowy na temat aborcji i szacunku dla życia. Twórca dokumentu pt. „180″, Ray Comfort – znany protestancki ewangelizator i autor licznych książek – rozmawia w większości z młodymi ludźmi, pytając się ich o nazizm, Adolfa Hitlera oraz stosunek do aborcji.
Wyprowadzając logiczne wnioski z ich wypowiedzi, gdy rozmówcy podkreślają z jednej strony swój szacunek dla życia, z drugiej zaś przyznają prawo do zabicia nienarodzonego dziecka, urodzony w Nowej Zelandii Comfort prosi ich, by jeszcze raz przemyśleli swą postawę. I wielu młodych ludzi zmienia pogląd nt. aborcji właśnie o tytułowe 180 stopni…Polecam obejrzeć!!!

„Gdy Duch Święty zstąpi na was, otrzymacie Jego moc i będziecie Moimi świadkami w Jerozolimie
i w całej Judei, i w Samarii, i aż po krańce ziemi.” (Dz 1,8)

W Dziejach Apostolskich czytamy, że uczniowie trwali wspólnie na modlitwie w Wieczerniku, kiedy zstąpił na nich z mocą Duch Święty, w postaci wiatru i ognia. Zaczynają oni wtedy głosić w wielu językach dobrą nowinę o zmartwychwstaniu Chrystusa (Dz 2,1-4).
To doświadczenie miłości Boga Ojca, będące wypełnieniem obietnicy Jezusa, uczyniło z apostołów wspólnotę proroków, zdolnych do przemawiania w imię Boże i do rozpoznawania Jego działań.
W ten sposób, poprzez używanie różnych charyzmatów, wsłuchany w prowadzenie Ducha Świętego,
rodzi się Kościół i przeżywa ogromny rozwój, poczynając od Jerozolimy.
Doświadczenie przeżyte przez apostołów w święto Pięćdziesiątnicy to „chrzest w Duchu Świętym”,
Pięćdziesiątnica się nie skończyła, ona wciąż trwa!
To doświadczenie miłości Boga jest darem, działaniem Ducha Świętego, które można otrzymać bądź niespodziewanie, bądź na drodze świadomych kroków. Bóg wylewa Swego Ducha kiedy chce i jak chce.
Film zaprasza do odkrycia, w 7 rozdziałach, piękna i sensu doświadczenia „Chrztu w Duchu Świętym”.Temat przybliża dr Mary Healy, Amerykanka, doktor teologii, obecnie pracująca w Detroit jako wykładowczyni Pisma Świętego w wyższym seminarium Sacré-Cœur.

Podobno Ducha nie widać. A jednak... Film autorów dokumentu o Annelise Michel, w którym pokazują jak działa Duch Święty w dzisiejszym Kościele.


Film opowiada historię młodego małżeństwa, które dowiaduje się w 4 miesiącu ciąży, że żona jest chora na nowotwór. Lekarze proponują leczenie wyłącznie matki. Do namysłu dostają nadchodzący weekend...Reż. Maciej Bodasiński, Michał Muzyka, zdj. Leszek Dokowicz. Produkcja Fundacja Sto Pociech

Nie bójcie się Ducha Świętego


"Kolumbia - świadectwo dla świata"


o. Pedro Opeka – „Wszystko, co uczyniliście…” (Mt 25,40)

Wyjątkowe świadectwo z Madagaskaru, gdzie o. Pedro, argentyński misjonarz, o słoweńskich korzeniach, należący do Zgromadzenie Księży Misjonarzy Świętego Wincentego à Paulo pracuje od 1972.
Wstrząśnięty tym, co zobaczył na wysypiskach Antananarivo. Tysiące dzieci wyszukujących jedzenia, pomiędzy wygłodniałymi psami i świniami. „Tu nie słowa są potrzebne lecz działanie” pomyśłał.

Bóg cudów - Odkryj wspaniałość stworzenia, sumienia i chwały Bożej. Otaczają nas Boże cuda, które wiele nam o Nim mówią. Dzięki stworzeniu doświadczamy przebłysku Jego mocy, mądrości, majestatu i troski. Stworzenie przemawia do tych, którzy chcą słuchać..

Młody Irańczyk spotyka żywego Jezusa, co całkowicie odmienia jego życie. Historia Khosrowa oparta na faktach

Prześladowani chrześcijanie opowiadają o odrzuceniu, którego doświadczają ze strony ludzi i o Bożej wierności. Film ten powstał na zlecenie Światowego Aliansu Ewangelicznego

Naprotechnologia - z szacunku do życia

Kreator www - przetestuj za darmo