KATOLICKA ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM SOCHACZEW - BORYSZEW
- ZAPRASZAMY na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Msza odbędzie się w niedziele 09 stycznia 2022r. w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. -ZAPRASZAMY-
ZAPRASZAMY wszystkich zainteresowanych na spotkania Odnowy w Duchu Świętym, które odbywają się w każdy czwartek w parafialnym Kościele MBNP w Boryszewie o godz. 18.00. Kontakt: 793 719 425

ROZWAŻANIA WIELKOPOSTNE


DZIEŃ 1
WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ W BOGU

Póki nie uznasz, że Bóg istnieje, pytanie o cel życia jest bez sensu.

  Tu nie chodzi tylko o ciebie. Cel twojego życia to coś znacznie więcej niż twoje osobiste spełnienie, wewnętrzny spokój czy nawet szczęście. To coś więcej niż twoja rodzina, kariera czy nawet najśmielsze marzenia i ambicje. Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego żyjesz na tej planecie, musisz najpierw pomyśleć o Bogu. Poszukiwanie celu życia zawsze było zagadką, którą ludzkość próbuje rozwikłać od tysięcy lat. A to dlatego, że poszukiwania te najczęściej zaczynamy w niewłaściwym miejscu - od siebie samych. Zadajemy sobie pytania, które są skupione wyłącznie na własnym ego: "Kim ja chciałbym zostać? co powinienem zrobić ze swoim życiem?Jakie są moje cele, aspiracje i marzenia dotyczące mojej przyszłości?". Jednak koncentrowanie się na sobie nigdy nas nie doprowadzi do poznania celu naszego życia. "To Bóg rządzi życiem wszelkich stworzeń, życie każdego z nas od Niego zależy". Ponieważ sam siebie nie stworzyłeś, nie masz szans samodzielnie określić, po co właściwie istniejesz! Musisz rozpocząć od Boga twego stwórcy. 

  Istniejesz tylko dlatego, że tak sobie życzył Bóg. Zostałeś stworzony przez BOGA i dla BOGA, a dopóki tego nie zrozumiesz, twoje życie nigdy nie nabierze sensu. Tylko w Bogu odkrywamy swoje prawdziwe pochodzenie, tożsamość, znaczenie, cel, wartość i przeznaczenie. Każda inna ścieżka prowadzi w ślepy zaułek. Zostałeś stworzony dla Boga, a nie odwrotnie i w życiu chodzi o to, abyś pozwolił Bogu używać cię do jego celów. 

  BÓG jest nie tylko punktem wyjścia dla twojego życia, ale jego żródłem. By odkryć cel swojego życia, musisz zwrócić się do Słowa Bożego, a nie do ludzkiej wiedzy. Musisz budować swoje życie na odwiecznych prawdach, a nie na popularnych teoriach psychologicznych, motywacji do sukcesu czy inspirujących historiach.  

"To w Chrystusie odkrywamy, kim jesteśmy i po co żyjemy. Zanim w ogóle o Nim usłyszeliśmy i zanim otrzymaliśmy nadzieję, On już o nas myślał i miał dla nas wspaniały plan, będący częścią kompleksowego planu dotyczącego wszystkich ludzi i wszystkiego co istnieje".

Bez Boga życie nie ma sensu!

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pytanie do rozważania:

   Niezależnie od tego, czym codziennie atakują nasz umysł reklamy, w jaki sposób mogę sobie przypominać, że żyję dla Boga, a nie dla samego siebie?
Kreator www - przetestuj za darmo